Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jcljcljcl/domains/waszepieknewesele.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195  Tradycja ślubna – czyli czym sypiemy Parę Młodą

Tradycja ślubna – czyli czym sypiemy Parę Młodą

Ceremonia ślubu kościelnego kończy się uroczystym wyjściem Pary Młodej z kościoła. Zazwyczaj wszyscy gości są już na zewnątrz i czekają aby ponownie przywitać Parę Młodą, tym razem już jako Małżeństwo. Goście sypią wychodzącą Parę Młodą ryżem, grosikami itp. ale nie zawsze zastanawiają się co tak naprawdę oznacza symbolika tych czynności oraz skąd to się wywodzi. Pomimo nowych trendów weselnych Pary Młode i ich goście mimo wszytko bardzo często sięgają do tradycji. Postanowiliśmy opisać dla was znaczenie tego obyczaju.

Sypanie ryżem: obyczaj ten wywodzi się z Dalekiego Wschodu, ryż jest chińskim znakiem płodności i szczęścia. Ryż zyskał takie znaczenie swoim idealnym kształtem, ponieważ nie posiada żadnych zagłębień. Chińczycy często używali go do rytuałów magicznych. Parze Młodej ryż ma zapewnić szczęście oraz płodność.

Rzucanie monetami: pieniądze symbolizują dostatek, dlatego też sypanie Pary Młodej monetami ma im zapewnić wspólne życie w dostatku. Tradycja ta wywodzi się ze średniowiecza, gdzie podczas ślubów szlacheckich goście byli nimi obsypywani.

Sypanie płatkami żywych róż: również symbolizują szczęście i płodność, ponieważ jest to dar matki natury. Oprócz pozytywnego  znaczenia, sypanie płatkami róż jest także bardzo romantyczne i eleganckie. Płatki żywych róż możecie zamówić u florysty i odebrać w dzień wesela aby były świeże.

Wypuszczanie gołębi przez Parę Młodą: Gołębie symbolizują trwały i szczęśliwy związek, bowiem słyną z tego, że łączą się w pary na całe życie. Gołębie są oznaką miłości, jeżeli jesteście romantykami, będzie to dla was niezapomniana chwila.

Bańki mydlane: jest to dosyć nowoczesny pomysł i niestety nie niesie za sobą symbolicznego znaczenia.  Wiele Par coraz częściej sięga po nowe pomysły aby urozmaicić swoją ceremonię ślubną oraz zaskoczyć gości weselnych. Jeżeli stawiacie na nowoczesność a nie na tradycje możecie spróbować.

Confetti: podobnie do baniek mydlanych jest to nowość dla Par, które chcą sięgnąć po coś nieoklepanego. Confetti występują w różnych kolorach, dlatego też bardzo łatwo dopasujecie je do koloru przewodniego waszego wesela. W sklepach są dostępne specjalne tuby, które możecie wcześniej wręczyć gościom, aby wystrzelili je podczas waszego wyjścia z kościoła.

Balony z helem: wypuszczanie balonów do nieba nie wiąże się z żadną tradycją, wygląda to natomiast bardzo efektownie. Często pudło z balonami stanowi niespodziankę dla Pary Młodej zorganizowanej przez najbliższych. Zaskoczona Para Młoda otwiera ogromne pudło, z którego wydobywają się zazwyczaj białe balony jeden za drugim aż do samego nieba.