Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jcljcljcl/domains/waszepieknewesele.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195  Wybór sali weselnej – 20 pytań, które warto zadać managerowi sali

Wybór sali weselnej – 20 pytań, które warto zadać managerowi sali

Pierwszym krokiem dla wielu z was po wyborze daty ślubu jest poszukiwanie idealnej sali weselnej. Zapewne większość z was, w pierwszej kolejności zwraca uwagę na wygląd sali oraz wielkość, czy jest wystarczająca dla planowanej liczby gości. Często występuje pierwsze zauroczenie wymarzonym miejscem na ślub, jednak z czasem może się okazać, że ta piękna sala nie spełnia waszych oczekiwań. Etap poszukiwań wymarzonej sali mam za sobą, dlatego mogę podzielić się z wami wskazówkami, na co warto zwrócić uwagę i o co zapytać managera sali. Mam nadzieję, że 20 pytań, które przygotowałam pomoże wam w wyborze idealnej sali na wasze wesele.

1. Czy w przypadku, kiedy macie swoją ulubioną cukiernie i pragniecie aby wasz weselny tort pochodził właśnie od niej, czy sala pobiera dodatkową opłatę za wniesienie swojego tortu?

2. Czy w cenę jest wliczone ciasto oraz tort?

3. Zapoznajcie się z menu, jakie oferuje sala oraz dopytajcie jakie są możliwości ingerencji w podawane dania? Czy jest możliwość zwiększenia porcji a jeśli tak dopytajcie koniecznie w jakiej cenie.

4. Zapytajcie także jakie dodatkowe atrakcje jedzeniowe oferuje sala. Czy jest możliwość dokupienia wiejskiego stołu, czekoladowej fontanny lub pieczonego prosiaka? Jeżeli tak, warto zanotować jaki będzie tego dodatkowy koszt, aby uwzględnić te dodatki w weselnym budżecie.

5. Na ile osób maksymalnie organizują wesela?

6. Ile kelnerów przypada na 20 gości lub na stolik? Dzięki temu będziecie mieli pewność, że wszyscy zostaną równo obsłużeni.

7. Czy sala pobiera opłatę korkową (za podanie waszego alkoholu)?

8. Czy na sali jest sprawna klimatyzacja?

9. Czy sala posiada agregat, w razie przerwy w dostawie prądu?

10. Do której trwa przyjęcie weselne i jaki jest ewentualny koszt przedłużenia za każdą godzinę?

11. Czy jest możliwość organizacji poprawin?

12. Jakie są możliwości ustawienia stołów (litera L, okrągłe) Czy ustawienie stołów w innej formie jest dodatkowo płatne?

13. Czy na sali jest dostępne bezpieczne miejsce zamykane na klucz, abyście mogli spokojnie przechować wszystkie prezenty?

14. Czy sala posiada sprzęt audiowizualny? Jest to potrzebne w przypadku kiedy będziecie chcieli pokazać prezentację lub film w ramach podziękowania rodzicom.

15. Jeżeli na miejscu jest kilka sal, zapytajcie czy w dniu waszego wesela jest jeszcze jakieś przyjęcie. Jeżeli tak dowiedzcie się czy są jakieś wspólne obszary dla obu wesel, np. łazienka.

16. Czy przy sali są dostępne noclegi dla waszych gości przyjezdnych z daleka?

17. Ile wcześniej przed przyjęciem orkiestra weselna może rozłożyć swój sprzęt a dekorator ubrać salę?

18. Czy za dzieci oraz obsługę płacicie pełną stawkę za osobę czy może pomniejszoną?

19. Czy sala sama w sobie oferuje w cenie podstawowy wystrój (pokrowce na krzesła, napis LOVE lub inne dodatki)?

20. Czy w trakcie waszego wesela na sali będzie przez całą noc dostępny manager, aby w razie potrzeby rozwiązać na bieżąco zaistniałe problemy?